Pośród licznych miejscowości w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale też na wielu innych obszarach. Staje się regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie dotknęły miasto w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Korzystne zmiany w mieście.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne działanie w obszarze pozyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o następne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe obiekty dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla typowego obywatela. Nie znaczy to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zwykle pomijamy nie związane z nami fakty. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Natomiast Kraków zmienia się z każdym dniem. Zmiany w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają krakusom lepiej i bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te nowości zachęcają gości z innych krajów do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych działania nie obejmują jedynie samego środka Krakowa, ale też są związane z całym regionem. Dlatego zamiast użalać się lecz zobaczyć innowacje w które obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – o ile uda się zachowania tempa rozwoju – pozwolą Krakowowi stać się wspaniałą metropolia.
Majchrowski