W dzisiejszych czasach kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje co niemiara radości, niemniej jednak też o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.