Świetna włoska kuchnia
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych wariantów, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoskie jedzenie Kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, ravioli oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film